ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2793312
*
nr 279 3312
Spegel
Barockstil,
Utrop:
600 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 oktober 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/10 22:09:56
1
500 kr
26/10 10:03:25
2
400 kr
26/10 15:49:38
3
550 kr
27/10 11:22:43
4
700 kr
27/10 12:26:59
5
750 kr
27/10 13:07:50
6
800 kr
27/10 15:09:58
7
ledande budet*
27/10 15:24:45
7
justering av budtak
27/10 15:51:35
7
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 279 3312
Spegel
Barockstil,
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 oktober 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/10 22:09:56 | 1 | 500 kr |
26/10 10:03:25 | 2 | 400 kr |
26/10 15:49:38 | 3 | 550 kr |
27/10 11:22:43 | 4 | 700 kr |
27/10 12:26:59 | 5 | 750 kr |
27/10 13:07:50 | 6 | 800 kr |
27/10 15:09:58 | 7 | ledande budet* |
27/10 15:24:45 | 7 | justering av budtak |
27/10 15:51:35 | 7 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02